شش پیشنهاد علمی برای یادگیری یک زبان جدید

یادگیری یک زبان جدید یکی از چالش برانگیزترین و درعین حال ارزشمندترین کاری است که یک فرد می تواند انجام دهد. این کار تصمیمی عالی برای سال جدید است زیرا دشوار است، افق دید شما را گسترش می دهد، و دست کشیدن از آن بسیار آسان است! با این حال نیازی نیست که به تنهایی تلاش کنید. علم در خدمت شماست و محققان برای درک اینکه برای یادگیری یک زبان جدید، چه کاری موثر است و چه کاری موثر نیست، به سختی در حال کار هستند.

آرامش خود را حفظ کنید.
اگر انگیزه ی تصمیم شما بر یادگیری یک زبان جدید، این است که برای کارتان به آن زبان نیاز دارید و یا برای یک سفر سریع دارید خودتان را آماده می کنید، تمام این وضعیت می تواند بسیار تنش زا شود. گذشت روزها و سرعت حلزونی شما در یادگیری مطالب زبان جدیدتان، ممکن است باعث آشفته و دلسرد شدن شما بشود. این وضعیت هیچ کمکی به شما نمی کند. تحقیقات مجله ی علوم اعصاب نشان داده اند که آرامش جزء کلیدی در توانایی شما برای یادگیری هر چیزی به ویژه زبان است. بنابراین آرام باشید و کمی بخندید. کاهش اضطراب شما در دستیابی به هدفتان بسیار کمک خواهد کرد.

روش های یادگیری را ترکیب کنید
مورد دیگری که اثر آن در تقویت یادگیری یک زبان جدید اثبات شده است، این است که در روش های خود انعطاف پذیر باشید. به بیان دیگر ساعت های متوالی صرف کتاب های درسی، یا گوش دادن به نوارکاستها، یا انجام آزمون های آنلاین نکنید. در عوض هر سه روش را انجام دهید. هنگام یادگیری زبان، فیلم و برنامه های تلویزیونی در زبانی که انتخاب کرده اید ببینید. مجله ی الکترونیکی برای انگلیسی به عنوان زبان دوم پیشنهاد می کند که استفاده از روش های چندگانه، تلاش های شما را مؤثرتر می کند.

انگیزه ی خود را حفظ کنید
علاوه بر این، علم به ما می گوید که انگیزه ی یک شخص برای یادگیری، معمولاً بهترین پیشبینیکنندهی موفقیت وی است. این تنها به این معنی است که هرچه انگیزه ی شما برای ادامه ی مطالعه بیشتر باشد تلاش بیشتری خواهید کرد و موفقیت بیشتری به دست خواهید آورد. این مطلب توسط تحقیقی در مجله ی یادگیری زبان تأیید شده است. بنابراین یادگیری زبان را به یک رقابت با دوست یا همسرتان تبدیل کنید. به خودتان انگیزه دهید، مثلاً شکلات برای هر آزمونی که نمره ی شما بیش از ۹۰ درصد است . خیلی زود تبدیل به یک زبان آموز فعال خواهید شد.

خود را غرق در زبان جدید کنید
مطالعاتی که در "بررسی تحقیقات آموزشی" آورده شده است، به غوطه ور شدن در مطالب به عنوان یک روش عالی دیگر برای یادگیری زبان جدید اشاره می کند. مکان هایی را پیدا کنید که می توانید به آنجا رفته و با متکلمین بومی آن زبان تعامل داشته باشید. به زبانی که سعی دارید آن را یاد بگیرید فیلم ببینید، کتاب بخوانید، و به رادیو گوش دهید. ترکیب نکته اول و این نکته به این معنی است که اگر بدانید به محض اینکه عازم سفرتان می شوید احتمالاً بسیار پیشرفت خواهید کرد، قطعاً آرامش بیشتری پیدا خواهید کرد.

گفتگو
اگر در تلاش برای غوطه ور شدن در زبان، شما به طور مثال وارد مغازه ای شدید که می توانید در آنجا با گویشگران بومی زبان جدیدتان تعامل داشته باشید، شاید فکر خوبی باشد که برای گرفتن قیمت بهتر برای چیزهایی که آن ها می فروشند، با آن ها چانه بزنید. بنابر مجله ی یادگیری زبان، مذاکره روش موثری برای پیشرفت در یک زبان جدید است. گفتگو شما را وادار می کند که کلمه ها و عبارات را درک کنید و شما را برای دریافت بهترین نتیجه ی ممکن باانگیزه نگه می دارد.

سلول های حافظه خود را به کار بگیرید
در نهایت از اینکه بخواهید از روش های به خاطر سپاری برای کمک به خودتان در طول یادگیری لغات استفاده کنید، هراسی نداشته باشید. یک تحقیق در مجله ی آموزش علمی ترکیه استدلال می کند که یادیارها (شگردهایی برای یادسپاری مطالب) روشی عالی برای مرتبط کردن کلمه هایی که سعی دارید یاد بگیرید با کلمه هایی که قبلاً می دانستید است.