۵ نکته کلیدی برای یادگیری زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم


به عنوان دانشجويي که به کانادا يا آمريکا سفر مي کنيد، شما نياز به يادگيري زبان انگليسي قبل از شروع برنامه خود خواهيد داشت. اگر شما هيچ يک از نمرات انگليسي تافل يا آيلتس را نداريد، نگران نباشيد! شما هم اکنون مي توانيد در هر زمينه اي به تحصيل بپردازيد. شما نياز به مطالعه زبان انگليسي به مدت دو ماه تا يک سال بسته به تسلط زبان انگليسي خود خواهيد داشت. شما مي توانيد زبان انگليسي را در همان دانشگاه/آموزشکده اي در کانادا يا آمريکا که از آن پذيرش گرفته ايد، تحصيل کرده و سپس برنامه اصلي خود را شروع نماييد.

 

در اينجا نکته هايي براي مطالعه ESL) English as Second Language) ارائه مي دهيم

 

 

?- کمک بخواهيد!

 

از کمک گرفتن نهراسيد، سوال هاي بسياري بپرسيد! اگر شما در فهم مطلبي مشکل داريد، هر تعداد سوالي که نياز داريد بپرسيد! استاد و همکلاسي هاي شما از کمک کردن به شما خوشحال خواهند شد. اگر شما با دروس خود مشکل داريد کمک بخواهيد تا بتوانيد مطلبي را که تدريس مي شود درک کنيد.

 

 

?- در فرآيند يادگيري زبان انگليسي شرکت کنيد

 

سعي کنيد که جز افرادي که در انتهاي کلاس مي نشينند و گوش مي کنند نباشيد. در بحث ها شرکت نماييد. با معلم و ساير زبان آموزان صحبت کنيد. نسبت به يادگيري خود مسئوليت داشته باشيد! اين بستگي به شما دارد که دوره آموزشي خود را به بهترين شکل ممکن به پايان برسانيد. سخت تلاش کنيد و با نظم ادامه دهيد! شرکت در کلاس يکي از بهترين راه ها براي افزايش دانش شماست.

 

?- تمرين دانش شما را کامل مي کند

 

 

يادگيري يک زبان جديد مي تواند دشوار باشد. با صحبت کردن با ساير دانش آموزان تمرين نماييد. آن ها در موقعيت يکساني با شما قرار دارند. با يکديگر شما مي توانيد به همديگر براي بهبود مهارت هاي ESL کمک نماييد. کار کردن با ديگران همچنين به شما کمک مي کند تا مهارت هاي شنيداريتان را نيز تقويت نماييد!

 

 

3 - 5 نکته کليدي براي يادگيري زبان انگليسي به عنوان زبان دوم

 

در کنار تمرين براي مهارت هاي گفتاري و شنيداري، شما همچنين مي خواهيد که مهارت نوشتاري خود را نيز بهبود بخشيد. شما مي توانيد هر چيزي را که گفته است را به انگليسي بنويسيد و آن را مرور کنيد تا بفهميد تا چه ميزان اين کار را خوب انجام مي دهيد. راه ديگري براي تمرين تسلط انگليسي شما مطالعه کتاب ها/روزنامه ها يا گوش دادن به فيلم ها يا برنامه هاي تلويزيوني به زبان انگليسي است. با ادامه يافتن برنامه شما، شما قادر به مشاهده پيشرفت خود خواهيد بود!

 

 

?- شروع به فکر کردن به زبان انگليسي کنيد

 

به دليل اينکه انگليسي زبان اول شما نيست، اين کار دشواري مي باشد، به ويژه زمانيکه شما به تازگي شروع به يادگيري زبان انگليسي کرده ايد. زمانيکه شما با فردي صحبت مي کنيد، يا در حال تماشاي نمايش تلويزيوني در زبان بومي خود هستيد، سعي کنيد تا به کلمات انگليسي فکر کنيد. شما نياز داريد تا خودتان را به پيش برانيد! براي بهبود دانش و فهم اين زبان تازه سخت تلاش کنيد.

 

 

?- درگير فرهنگ باشيد

 

اکنون شما در محيط جديدي زندگي مي کنيد، بنابراين چرا با فرهنگ اين محيط جديد درگير نشويد! درگير شدن با يک محيط جديد مي تواند به شما براي فهم انگليسي کمک کند و همچنين راهي براي تمرين مهارت هاي زبان جديدي که در کلاس درس ياد گرفته ايد، مي باشد. تجربه کردن فرهنگ کانادايي يا آمريکايي مي توانيد به شما در افزايش دانشتان از اين زبان جديد کمک کند. همچنين شرکت در رويداد هاي محلي يکي از کار هاي مفرح و هيجان انگيز براي شما مي باشد!

 

 

نکته کمکي! دست از تلاش برنداريد!

 

تحصيل زبان جديد مي تواند کار دشواري باشد. به ويژه زمانيکه شما به تازگي وارد کشور جديدي شده ايد. شما ممکن است نا اميد شده و فکر کنيد که شما قادر به رسيدن به اهداف خود نخواهيد بود. اما دست از تلاش نکشيد. شما نياز داريد تا سخت کار کنيد و بيشترين تلاش خود را براي موفق شدن انجام دهيد!

 

 

آيا شما برنامه ESL در کانادا يا آمريکا داريد؟ در کامنت هاي زير با ما در اشتراک بگذاريد. اگر شما هنوز نياز پرداخت هزينه اپلاي به برنامه اي داريد يا براي ثبت نام آزمون تافل يا جي ار اي نياز به  افتتاح حساب پي پال کرديت کارت داريد،